Informacje ogólne

OSiR w Wągrowcu - obiekt z tradycją w wyjątkowym miejscu

Wągrowiec leży w północno-wschodniej Wielkopolsce, w odległości 50 km na północ od Poznania, prawie pośrodku drogi Warszawa - Berlin. Obszar, na którym położone jest miasto, kształtowany był przede wszystkim przez wędrujący lodowiec. Dzięki temu okoliczna rzeźba terenu jest bardzo urozmaicona.

Na północ i na południe od Wągrowca rozciągają się przepiękne obszary pagórkowate, pośród których można napotkać szereg charakterystycznych dla tego terenu jezior, często połączonych ze sobą przez urokliwie wijące się rzeki.

Najważniejszą atrakcją turystyczną miasta jest jego położenie geograficzne. Trzy jeziora: Durowskie, Kobyleckie i Rgielskie, stwarzają dogodne warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Wągrowieckie jeziora stanowią także nie lada gratkę dla wędkarzy. W wodach jezior Durowskiego i Rgielskiego można łowić węgorze, płocie, leszcze, szczupaki, liny, okonie, wzdręgi i ukleje.

Znajdujący się na północnym skraju las i sieć promenad położonych wzdłuż rzek i jeziora Durowskiego są ulubionymi miejscami spacerowymi turystów i mieszkańców Wągrowca. Doskonale nadają się również do uprawiania turystyki rowerowej.

Sport, rekreacja i kultura

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu oferuje szeroką gamę usług. Nasza oferta skierowana jest do sportowców różnych dyscyplin, jak również do osób spoza sportu.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie zaspokajania potrzeb sportowo - rekreacyjnych. Wągrowiecki ośrodek funkcjonuje na rynku od 1970 roku. Stale podnosimy standard świadczonych przez nas usług.

Na przestrzeni lat gościliśmy zawodników z wielu klubów krajowych i zagranicznych. Organizujemy wiele dużej rangi zawodów sportowych, jak również regionalne imprezy rekreacyjne.

Aktualności