Skatepark gotowy

08.07.2022

Od dzisiaj możemy korzystać z wągrowieckiego skateparku, który powstał w Parku 600-lecia. Na tę inwestycję najbardziej czekali najmłodsi mieszkańcy miasta. To miejsce, w którym zarówno młodzież, jak i dzieci będą mogli jeździć na deskorolkach i hulajnogach. Zadanie zrealizowane zostało w ramach Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Do dyspozycji osób korzystających z nowo powstałego miejsca spędzania wolnego czasu znajdują się między innymi takie urządzenia jak:

  • Roll-in + Quarter Pipe oraz Quarter Pipe + Bank Ramp – służące do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku,
  • Jumpbox, który służy do wykonywania trików w powietrzu,
  • Funbox z disaster boxem, który jest sercem każdego skateparku i służy do jazdy na deskorolce, bmx'ie, rolkach oraz hulajnodze,
  • Grindbox - element służący do zabawy i nauki nowych trików.

Nawierzchnia skateparku została wykonana z betonu szlifowanego. Znajdują się tutaj poręcze, ławki, kosze i stojaki rowerowe. W ramach dbałości o środowisko, na terenie skateparku posadzonych zostało 6 drzew liściastych. Obiekt jest także oświetlony oraz monitorowany. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 485 tysięcy złotych.

Korzystając ze skateparku pamiętajmy o bezpieczeństwie. Każdy użytkownik skateparku zobowiązany jest do przestrzegania zasad ujętych w regulaminie.

Aktualności