IX edycja Wągrowiec Aktywny Nocą 30.07.2022

04.08.2022

Na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się rywalizacja sportowa w pięciu dyscyplinach: tenis ziemny, piłka nożna, piłka siatkowa plażowa, pływanie oraz bieg.

Tradycyjnie już jednym z najciekawszych wydarzeń była Nocna Dwunastka, czyli bieg na trasie wytyczonej wokół Jeziora Durowskiego. Najlepszym zawodnikiem na trudnej, nocnej trasie okazał się Adrian Drews z Popowa Kościelnego, który dobiegł do mety po 42,58 min. Tuż za nim linię mety przekroczył najlepszy wągrowczanin, którym okazał się Paweł Stoś (43,29 min.), natomiast trzecie miejsce na podium zajął Norbert Zodrow z Chodzieży (43,38 min.).

Wśród pań tryumfowała kcynianka Agnieszka Ciaciuch (55,36 min.). Druga na mecie i najlepsza wśród mieszkanek Wągrowca była Beata Glapa (57,05 min.), zaś trzecia – Katarzyna Rewers z Budzynia (57,47 min.).

Deszczowa chwilami pogoda z pewnością nie przeszkadzała uczestnikom Nocnego Maratonu Pływackiego, który odbył się w Aquaparku Wągrowiec. Wyzwanie podjęło 7 pływaków, którzy przez dwie godziny przepłynęli łącznie aż 23 km 750 m, przy okazji bijąc też swoje życiowe rekordy.

W Turnieju Siatkówki Plażowej na podium znalazły się następujące pary: pierwsze miejsce – M. Wołowicz i Ł. Chojnacki, drugie miejsce – M. Karolczyk i A. Ścigocki, trzecie miejsce – J. Bazylewicz i M. Bejnarowicz.

Nie brakowało emocji na boiskach piłkarskich OSiR, na których odbywał się Turniej Piłki Nożnej 6-osobowej. Miejsca na podium zajęły kolejno drużyny Trasport Łaziska, Transport Gapiński, oraz Merx.

Najlepszym strzelcem turnieju został G. Śmigielski (Transport Łaziska), najlepszym zawodnikiem – H. Nitka (Merx), a najlepszym bramkarzem – M. Szkutnicki (Transport Gapiński).

Miłośnicy tenisa ziemnego rozegrali Turniej Par Deblowych. Najlepszą parą turnieju byli T. Królczyk i Sz. Sobański. Na drugim miejscu uplasowała się para K. Głos i A. Płoszyński, natomiast trzecie miejsce zajęli P. Królczyk i A. Brzeziński.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, współorganizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie.

Zapraszamy za rok na jubileuszową X edycję naszego sportowego wydarzenia.